Jdi na obsah Jdi na menu

Motorsport

 

Na území České republiky v dnešní dobu působí řada ogranizací které se různými způsoby snaží zajistit bezpečnost při motoristyckých akcíh. Tito lidé podstoupí jednodenní školení a rázem jsou z nich odborníci s platnou certifikací "záchranář FIA"  ... takové záchranáře u nás nehledejte...

 

 

RYCHLÝ ZÁSAHOVÝ AUTOMOBIL

Ve stávající dobu vlastníme dva druhy RZA a  to typu osobní automobil "kombi" a  "off road" tyto vozidla disponují výkonnými agregáty a pohonem všech kol.

... při motoristických akcích máme v posádce RZA  vždy MINIMÁLNĚ jednoho profesionálního  záchranáře. Tito lidé podstoupili rozsáhlý výcvik VZOHV (vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel) ale především je pro ně tato práce každodenní rutinou ...

Ve vozidlech máme pouze profesionální vybavení. Hydraulické vyprošťovací zařízení zn.LUKAS s kombinovaným nástrojem, dále "velkou sadu" zn. WEBER.

Pro extrikaci-fixaci pacienta a následné vyproštění jsou vozidla vybavena sadou krčních límců, páteřní dlahou, páteřní deskou a sadou vakuových dlah. Hasební prostředky tvoří dostatečné množství ručních hasicíh přístrojů které volíme vždy dle konkrétního sportovního odvětví. (různé druhy PHM a jejich možství, umístění nádrží atd.) Ve vozidlech RZA máme standardně zdravotnické vybavení a to lékárnu a resucitační batoh, který tvoří automatizovaný externí defibrilátor (AED) s monitorací EKG, pluzní OXYmetr, tonometr, sada Ambuvaků. Toto vybavení naše vozidla posouvá do kategorie NADSTANDARDNĚ vybavených díky čemuž se posádka v případě potřeby stává samostatně pracující zdravotnickou jednotkou (hromadná neštěstí aj.) 

SANITNÍ SPECIÁL - ZDRAVOTNICKÁ POMOC

Tuto službu zajišťujeme vlastním sanitním vozem zn. MB SPRINTER. Odborný personál tvoří zdravotnický záchranář a lékař. Vybavení vozidla je stejné jako u vozidel ZZS RZP - vozidlo má kromě základního zdravotnického vybavení  dále AED s EKG a nastavitelným řežimem provozu, plicní ventilací , odsavačkou ampuláriem a  intubační sadou. Službu poskytujeme jako NZZ -  Lékařskou službu první pomoci.(LSPP)

zivohost.jpg